Koolipsühholoogi põhitöö koolis on õpilaste abistamine nende suhtlemise, käitumise, õppimise ning emotsionaalsete probleemide puhul. Koolipsühholoogitöö on suunatud sellele, et toetada õpilaste arengut ja koolis edasijõudmist. Koolipsühholoog tegeleb peamiselt õpilastega, aga ka lastevanemate ja õpetajatega.

Koolipsühholoogi ülesannete hulka kuuluvad:

• õpilaste probleemide selgitamine (testimine ja tulemuste tõlgendamine, vaatlemine, vestlemine);
  • õpilaste nõustamine (kuulamine, toetamine, julgustamine, juhendamine jms);
  • õpetajate ja lastevanemate nõustamine;
  • koostöö vanemate ja õpetajatega, et õpilaste probleemid lahendada;
  • koostöö juhtkonnaga, et koolis oleks hea psühhokliima ( selle alla kuulub nii koolivägivalla probleemide lahendamine kui ka kooli sisekorra ja õppetöö korraldusega seonduv).

Koolipsühholoogi töös tuleb ette suhtlemist ka selliste inimestega, kes pole valmis psühholoogilist abi saama: mõnikord ei tea laps, et ta vajab abi, samuti ei mõista seda alati lapsevanem ega õpetaja.
Olenevalt probleemist võib tekkida vajadus teha koostööd teiste erialade spetsialistidega (sotsiaaltöötaja, lastekaitsetöötaja, lastepsühhiaater jt.). Tähtis on, et nende spetsialistide vahel oleks koostöövõrgustik, mis tagab lapsele parima abi ja toetuse.

Koolipsühholoogiga ühenduse saamiseks kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või pöördu julgelt psühholoogi kabinetti E-K kell 10.00 – 16.00.

Kindel tahtmine on kõige suurem tarkus

Viimati uuendatud lehekülge: Teisipäev, 22. Oktoober 2019 15:07