N Apr 18, 2024
N Apr 25, 2024
R Apr 26, 2024

Haljala vald

Lõppeb distantsõppe kolmas nädal, alanud on aprillikuu. Jagame teiega 9. klassi mõtteid, soovitusi ja ettepanekuid riigile (ja tegelikult ka meile endile) eriolukorrast pragusel hetkel, mis kirja pannud ühiskonnaõpetuse tunni raames.

Loe kindlasti ja mõtle seejärel uuesti, kas tänane kodust lahkumine on vältimatu.

🚷Minu arust peaks riik tegema, mida paljud teised riigid teevad - panevad kõik inimesed koju jääma, et mitte ise saada ega levitada haigusi. Need, kes ei viibi kodus, saadetakse otsekohe koju või antakse väike trahv (24€-50€). (Markus)

🚷 Kui inimesed peaksid meetmetest kinni ja püsiksid kodus, ei leviks viirus enam nii hullusti ja puhangu saaks kontrolli alla. On selge, et poodide allahindlused toovad kliente ligi - nii juhtus ka ühes Sportlandis, kuhu kogunes suur rahvamass. Minu arvamus sellest, kuidas peaks riik tänases olukorras käituma: reeglid peaksid olema veidi karmimad, käsk kodus viibida peaks rakenduma kõigile ja kohe. Noored jalutavad ikka mitmekesi ringi, kui politsei näeb ja ajab laiali nad, siis pärast saavad nad samamoodi mõne aja pärast jälle kokku. (Elis)

🚷 Riik peaks kehtestama inimestele liikumispiirangu. Küll mitte täieliku, aga ikkagi suurema ja rangema kui hetkel. Ning kui ka siis inimesed vaatamata sellele liiguvad kampades ringi ja käivad liialt avalikes kohtades tuleks hakata tegema reaalseid trahve nagu tehakse näiteks Prantsusmaal. Samuti peaks hakkama enamus Eesti haiglaid valmistuma vastu võtma enam patsiente ja looma endale haiglakohti juurde. Kuid kui vaadata praegust hetke tuleks kuidagi hakata võimaldama inimestele, kes ei ole riskigrupis ega viirusekandjad, käimisi ametiasutustes ja ajamas tähtsamaid asju. (Stefi)

🚷 Ma ei leia, et riik peaks kuidagi käituma teisti kui praegu. Ma olen arvamusel, et võrreldes mõne muu riigiga, toimis Eesti kiiresti, kehtestades riigis eriolukorra, mille alla läks ka koolide sulgemine. Lisaks nüüd hiljuti ka kaubanduskeskuste sulgemine, jättes lahti vaid toidupoed ja apteegid. Loomulikult võiks välja kuulutada täieliku liikumispiirangu, kuid ma arvan, et see siiski ei ole praegu hädavajalik. (Maris)