K Apr 17, 2024
1.-3. klass minikonverents "Tervis ja ohutus"
3.-5. klasside inglise keele etlusvõistlus
12:00 -
Klassidevaheline korvpall
19:00 -
Jüriöö jooks
N Apr 18, 2024
8. klass - LOOVTÖÖDE KAITSMINE
8. klass - LOOVTÖÖDE KAITSMINE
LIIKUMISVAHETUND 5.-7. kl
LIIKUMISVAHETUND 1.-4. kl., 8.-9. klass
E Apr 22, 2024
VAHEAEG
E Apr 22, 2024
Kogu kooli kogunemine aatriumis

Haljala vald

Külla tuleb Sass Henno, ta kirjeldab oma loengut nõnda:

Esimene osa kannab pealkirja "MINU LUGU. AUSALT." Tutvustan ennast, räägin oma probleemsest lapsepõlvest, kooliga toimetulekust ja jagan nõuandeid, kuidas mistahes perekondlikule taustale vaatamata iseennast üles leida.
Räägin ka sellest, kui lihtne on siis, kui oled tundnud end kiusatuna, kasvõi märkamatult muutuda ise teiste suhtes ebaõiglaseks ja kuidas seda vältida. See vaatenurk tundub oluline ajastul, kus noored on teadlikud küll oma õigustest, kuid nii mõnedki ei mõista, et õigustega kaasnevad ka kohustused. Räägin ausalt ja avatult oma kujunemisest kirjanikuks, räppariks ja 4aastase poja isaks ning ka sellest, milliste trikkide abil tegin aastaid tagasi lõpparve nii suitsetamise, alkoholi kui mõnuainetega.

Teine osa on alapealkirjaga "JULGE RÄÄKIDA," kus räägin oma esimestest suhetest ja seal tehtud vigadest ning selgitan kui märkamatult ja samas süsteemselt võib inimeste vahel sündida miski, mille kohta ütleme "lähisuhtevägivald". Räägin kuidas ära tunda ohumärke, kuidas käituda kui oled ise langenud ahistava, alandava või vägivaldse suhte ohvriks. Mida teha siis, kui sellisesse suhtesse on sattunud lähedane sõber? Või hoopis, mida teha siis, kui avastad, et oled ise suhtes olnud vägivaldne osapool? Oma loengutes ei mõista ma kohut, vaid jagan oma elu näitel noortele julgust ka enda vigu tunnistada ja end muuta. Teise osa lõpus räägin üha enam kõneainet leidvast korgijoogi probleemist, kus liialdamata tuhandeid tüdrukuid on seksuaalse ärakasutamise eesmärgil GHB (või muu sarnase) ainega tahte vastaselt uimastatud. Õpetan ka kuidas sellisel puhul end kaitsta, käituda ja kuhu pöörduda.

Kolmandas osas pealkirjaga "SÕNADE JÕUD" räägin mitte ainult loomeinimese, vaid ka kommunikatsioonispetsialisti vaatenurgast nii sellest, kui oluline on end väljendama õppida kui sellest, kui suurt rolli selles mängib nii meie keeleoskus, lugemus kui tooni ja sõnade valik. See on tihti just õpetajatele ja lapsevanematele enim meeldinud loengu-osa, kus selgitan maailma tunnetamist läbi mitme põneva vaatenurga. Räägin kuidas on seotud raamatute lugemine mõtlemisvõime arenguga. Räägin ka sõnade mõjust laiemalt, alates beebi aju arengust, kuni ropusõnalise räpilugude ja kirjandusteoste, või meediamagnetiks muutuvate teemade selgitamiseni. Toon näiteid mitmete teadlaste (aju-uurija ja psühhiaater Bruce D. Perry, psühholoog Alice Miller, pereterapeut Jesper Juul) teostest, mis õpetavad nii noortele kui vanadele trikke, kuidas kasutada kurjustamise asemel hea sõna jõudu. Ja kuidas muuta oma elu, muutes suhtumist karistustesse, ähvardustesse ja solvangutesse. See on inspireeriv ülevaade kasulikest nippidest ja süsteemidest, mida oleksin tahtnud, et keegi mulle juba kooli ajal tutvustanud oleks.

Kaua ela, palju õpi

Viimati uuendatud lehekülge: Esmaspäev, 15. Aprill 2024