
Eesti ja eestlaste laulupidude traditsioon on sajandeid pikk – nagu teda, toimus esimene 1869. aastal Tartus – seal esinesid küll vaid mees-ja pasunakoorid. Aja jooksul, nagu ka kõik muu, on ka laulupeod arenenud ja kasvanud – nüüd tähistatakse eraldi nii vabariiklikke noorte- kui täiskasvanute laulupidusid, kui maakondlikke väikseimaid, näiteks punklaulupidu ja öölaulupeod. Eestlane on laulurahvas!
Kaks aastat tagasi hakkasid ka Haljala kooli noored valmistuma – seekord tulevaks noorte laulupeoks. Esimese sammuna kutsusime üles noori kooridega liituma – nagu ikka, sai tehtud nii isiklikke kui laiemaid kutseid, et laste-, poiste-, ja mudilaskooridesse saaksid laulma tulla kõik, kel soov. Järgnes repertuaari õppimine – selleks saadi kokku nii läbi aasta kooriproovides kui ka näiteks suvel Vainupeal mõnusas mereäärses miljöös. Viimane tekitas lastes väga mõnusa tunde – nende kindel palve oli taolist üritust ka tulevikus jätkata, nii saadakse õpetaja Elene eestvõttel kokku ka sellel suvel. Lisaks harjutamisele on oluline koht ka esinemistel – astuti üles nii erinevatel aktustel enda kooliperele kui ka külalistele väljastpoolt, näiteks Virumaa luulevõistluse tänuüritusel Haljala Rahvamajas. Üks asi on muidugi töö üheskoos, aga tegelikult, hoolimata koorilaulu ühisest olemusest, oli igaühel võimalus harjutada ka kodus – laulupeo kodulehel on olemas helifailid, mille abil sai igaüks oma häälepartiid harjutada.
Kui ettelaulmised hakkasid lähenema, tihenesid ka proovid. Oleme tänulikud Haljala Kooli aine-ja klassiõpetajatele, kes lubasid lapsi ka oma tundidest lisaproovidesse. Olukord oli ärev, nagu ikka enne ettelaulmisi – oli teada, et osad koolid olid ennast küll laulupeole registreerinud, kuid loobusid siiski enne ettelaulmisi. Põhjuseid erinevaid, aga keerukused olid samad kõigile – näiteks pidid ainuüksi lastekoori lauljad laulupeoks selgeks õppima 13 laulu, millest enamik kolmehäälsed, vahepeal algas ja jätkus koroonalaine, kus kokkusaamised olid väga piiratud… Kõik need asjad tegid meie lauljate töö keerulisemaks, kuid näitavad ka nende sihikindlust.
Kaasa elas kogu kool, eriti ootusärevad olid peale ettelaulmisi muidugi lauljad ise – kuidas läks, kas juba on vastused tulnud… Raske töö viis sihile – läbi erinevate ettelaulmiste selle õppeaasta II poolaastal saime aprilli lõpus rõõmustava uudise, et kõik meie kooli kolm koori – mudilaskoor, poistekoor, lastekoor – on oodatud sellesuvisele 13. noorte laulupeole „Püha on maa“, mis toimub 30. juunist kuni 2. juulini.
Paljudele lastele on see esimene laulupeole saamise ja laulupeol olemise kogemus – suurt tunnet on arutatud omavahel, vaadatud eelmisi pidusid, uuritud vanematelt ja õdedelt-vendadelt. Seda päris tunnet kogeme aga alles juuli alguses, kui 50 Haljala kooli õpilast koos teiste laulunoortega laulukaare alla kogunevad.
Aitäh kõigile abilistele, kes aitasid meil nii kaugele jõuda lapsevanemad, õpetajad ja õpetaja Elene – koostöö viib sihile!
10. mail Vinni-Pajusti Gümnaasiumis toimunud Lääne-Virumaa 3. klasside õpioskuste olümpiaadilt tõid väga tubli II koha koju Mia Laanem, Kirke Kokka ja Kameron Urmet. Juhendas õpetaja Meliita Proosa.
🏆 Mälumängurid lõpetasid Lääne-Virumaa koolide mälumänguhooaja võimsalt - viimase mängu esikoht ja sealt tulenevalt ka HOOAJA ESIKOHT põhikoolide arvestuses ! Supertublid Hatifnatid - põhitiim Sandra Karro, Marleen Laigu, Heiko Einberg, Henri Randoja ning tugi-ja asendusliikmed Carmen Martis, Teele Valdlo, Kirke Marleen Kool, Oliver Marten Lillevälja!
Oleme VÄGA uhked, saavutus on suur ja tulevastele nuputajatele kindlaks eeskujuks!

Kiidame eesti keele olümpiaadist osa võtnuid!
5. klass
11. koht Andreas Kaldma
Tänud osalemise eest ka TÕnn Lipp, Krister Kool, Andero Bergström, Kenneth Meidla
6. klass
9. koht Kaspar Heinla
11. koht Kristelle Urmet
Õpetajad Kristel Seliste, Maaja Laast
Täna osalesid kuus meie kooli õpilast - Mia Laanem, Kameron Urmet, Tambet Francis Devaney, Villem Lipp, Reigo Riks ja Marta Heinmaa Rakvere Eragümnaasiumis toimunud maakondlikul 3. - 5. klasside inglise keele etluskonkursil. Kõik õpilased pidid esitama ühe ingliskeelse luuletuse, mida hindas žürii. Hinnati nii hääldust kui ka ilmekust.
NUPUTA on võistkondlik matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, mis toimub kahes vanuserühmas. Matemaatikaalaseid teadmisi panevad proovile 5.-6. klasside neljaliikmelised võistkonnad ja 7. klasside kolmeliikmelised võistkonnad. Võistlust korraldab Eesti Matemaatika Selts koostöös TÜ teaduskooliga.
Piirkondlikult eelvoorult:
III koht 6. klassi võistkond Paul Saamor, Marleen Türbsal, Krister Kool
12. koht Johanna Lipp, Jonas Valving, Tõnn Lipp
Juhendajad õpetaja Merike Tiilen ja Katrin Roots
1.-2. klasside arvestuses osales Känguru matemaatikavõistlusel 5063 õpilast. Haljala Koolist tegid parima tulemuse:
Romet Pärtel, 2. klass - 529. koht
Marion Kuuskla 1. klass - 1514. koht
Kiitused ka teistele 1.-2. klassi osalejatele!
Parem noores eas õppida, kui vanas eas kahetseda
Viimati lisatud
- Raamatukogu palve - ära unusta juturaamatuid ja õpikuid!
- Ootame koolipere liikmeks PIKAPÄEVARÜHMA KASVATAJAT
- Kooliaasta viimaste päevade plaan!
- Haljala Kool ootab alates 2023/2024 õppeaastast koolipere liikmeks
- Haljala Härjad U13 klassi Challenge sarjas esikohal
- Stiilipäevad: reedel koolikotivaba päev, esmaspäeval tuduriiete päev!
- Ootame koolipere liikmeks JUHIABI
- Haljala kooli koorid lähevad laulupeole!
Haljala Kool @ Facebook
-
Viimati uuendatud lehekülge: Kolmapäev, 07. Juuni 2023
Meil on lehel 438 külalist ja 0 liiget