Mäletad, pimedas novembrikuus palusid TOREkad igaühel - õpilasel, õpetajal, koolitöötajal - võtta hetk ja vaadata endasse. Mis on see, mida mina kooliellu igapäevaselt panustan? Millised on minu väärtused kaaslasena? Milline olen mina sõbrana?

Projekti "Pane käsi külge" raames joonistas igaüks paberile oma käe, lõikas selle välja, kaunistas endale sobivalt. Seejärel lisas igale sõrmele ühe enda omaduse, mis teevad temast hea kaaslase. Tundub lihtne, aga osutus ootamatult keeruliseks. "Mina, no mis ikka.. täiesti tavaline ju...". Väikese keskendumise järel sai aga igaüks sõnad kirja ja käed valmis.
Torekate puudutuse läbi said käed uue kuju – pikalt kaunistas värviline, talviselt veidi kohev ja karvane Haljala Kooli torevant koolimaja seina. Vant koosnes pea 300 koolipere liikme pea 150st käest ning nende 750st positiivsest omadusest!
Sellega aga pidu veel ei lõppenud – nüüd on TOREkad teinud statistikat. Mis on need omadused, mida koolipere kõige rohkem nimetas? Mis on need tähtsad väärtused, mida vaid paaril korral nimetati, kuid mis siiski meie koolipere hulgas olemas on?
Ilmselgelt ei mahtunud ühe käe kõigile sõrmedele meie kõigi kõik head omadused. Seepärast on mõnda head sõna näha veidi vähem – ei tasu järeldada, et mõistvaid või kuulata oskavaid inimesi meie hulgas nii veidi ongi. Pigem on nad sel korral välja toonud oma teisi häid omadusi.
Aus, tore, hoolas, tark, hea, tubli, sõbralik, abivalmis, lahke, rõõmus, usaldav, virk, lohutav, lahe, lapsik, heatahtlik, töökas, hooliv, humoorikas, usaldusväärne, konkreetne, empaatiline, rahumeelne, toetav, visa, tähelepanelik, mõistev, õiglane, kaastundlik, muusikalembene, arvestav, seltskondlik, viisakas, kohustustundlik, sportlik, hea kuulaja, hea suhtleja, mõistlik, austav, jutukas, ustav, aktiivne, ei hiline, korralik, uudishimulik, rõõmus, seiklev, kena, ei sega, positiivne, energiline, õpin hästi, kannatlik, loen palju, naljakas, loov, kiire, lobiseja, realistlik, vaikne, heasüdamlik , julgustav, lõbus, abivalmis, mitmekülgne, julge, koos tegutseja, hea iseloomuga, täpne, leidlik, tagasihoidlik, usun endasse, vastutustundlik, iseseisev, meeldiv, järeleandmatu, arukas, leplik, rahulik, siiras, õppimisvõimeline

VAATA JA TUTVU!

chart 3

Haljala Kool osaleb õpilasesinduse eestvõtmisel #ärarääma koolidevahelisel taarakogumisvõistlusel! Tegelikult jõuab meil praegugi päris palju taarat juba ka praegu taarakastidesse. Muideks, taarakastid on pärit 7 aasta tagusest Eesti Pandipakendi kampaaniast, seega saame öelda, et Haljala Koolis on pakendeid ülekooliliselt kogutud juba 7 aastat! 🏆

Taarakastid asuvad praegu ÕE ukse taga (puhveti ukse kõrval) ja väikeste garderoobi kõrval. Kuidas arvad, kas peaksime neid parema kasutusmugavuse tarbeks ümber paigutama või siis hoopis kuskile juurde lisama? 🤔

Seniks aga - taara kasti, prügi prügikasti. Oma headest mõtetest keskkonna-teemal anna teada õpilasesindusele!

1. klassi lastevanemate koosolek toimub 26. augustil kell 18.00 algklasside majas 1. klassi ruumis.

Õpetaja Meliita Proosa

1. klasside klassijuhatajad Merle Varek ja Riin Olvet, koolijuht Ivo Tupits ja õppejuht Õnnela Lembke ootavad 1. klassi tulevate laste vanemaid Haljala kooli aulas kolmapäeval 28. augustil kell 18.00 toimuvale koosolekule.

1. septembri aktuse-, rongkäigu-, sõbra- ja perepiltide tellimine käib läbi pildipood.ee keskkonna, pildid leiab aadressilt http://pildipood.ee/album/c352d6  1. klassid tellivad ka klassipildi pildipood.ee keskkonnast.

2.-9. klasside õpilased ning lapsevanemad annavad oma klassipildisoovist võimalikult kiiresti teada klassijuhatajale (klassipildi suurus 15x21 cm, hind 2 €)

Kehalise kasvatuse õpetajad Meelis Kari ning Kersti Naarits ootavad juba teisel koolipäeval, 4. septembril kell 11.00 kõiki Haljala Kooli 1.-5. klassi õpilasi staadionile spordipäevale! Kolm esimest tundi toimuvad vastavalt tunniplaanile, söömine kõigile spordipäeval osalejatele kell 10.35

Palun pane selga-jalga ilmale vastav ning sportimiseks sobilik riietus.

Ps. Loomulikult on soovi ja võimaluse korral oodatud kaasa elama ka vanemad-vanavanemad-lapsevanemad-õed-vennad-onud-tädid, kes parajasti ei pea kuskil mujal olema.

Spordipäev lõppeb orienteeruvalt kell 14.00

Reedel 3. septembril toimub kooli staadionil spordipäev 1.-5. klassidele.

8.00 staadionile 1., 2. ja 4. klass. Esimesele grupile võistlusaeg umbes 2-3 tundi.

9.50 staadionile 3. ja 5. klass. Teise grupiga võistlusaeg umbes 2 tundi.

õpilased kooli dressides (riideid vahepeal ei vaheta).

Täpsem info õpetaja Meelis Kari See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Teisipäeval 10. septembril kell 8.15 toimub kooli staadionil 1. - 5. klasside spordipäev. 1. - 3. klass võistlevad esimese kolme tunni ajal. 4. ja 5. klass tulevad staadionile peale kolmandat tundi.

Kavas: 60m jooks, pallivise, kaugushüpe, 400m jooks (1. – 2. kl palliviset ei toimu).

Õp. Kersti Naarits, õp. Meelis Kari

Anname eelteatena infot, et Haljala Kooli lastevanemate üldkoosolek toimub 16. oktoobril kell 18.00. Külas on Tiina Kallavus.

Hea lapsevanem!

Ootame Sind osa võtma Haljala Kooli 2019/2020 õppeaasta lastevanemate koosolekust 16. oktoobril kell 18.00 kooli aulas.

Arutlusele tulevad teemad:

* RAKVERE POLITSEIJAOSKONNA NOORSOOPOLITSENIK KADY TIINAS

Millised töised rõõmud ja mured on Lääne-Virumaa noorsoopolitseinikul, mida peaks teadma 9 -16 aastase nooruki lapsevanem.

*HALJALA KOOLI ARENGUKAVAST

*ÜLEVAADE HOOLEKOGU EELNEVA ÕPPEAASTA TEGEVUSEST JA MUUDATUSED KOOSSEISUS

*HALJALA KOOLI UUEST HOONEST

Kindel tahtmine on kõige suurem tarkus