K Okt 27, 2021
9. klass - KIK väljasõit
K Nov 03, 2021
6. klass - KIK väljasõit

Täname osalemise eest Lääne-Virumaa 3.-5. klasside inglise keele etluskonkurss 3. aprillil 2019 Rakveres

Teele Valdlo 3.a klass
Juhendaja/õpetaja Getriin Ess

Henry Samolberg 3.b klass
Emma Antonis 5. klass eriauhind
Juhendaja/õpetaja Aleksei Kochubei

Lausa lust on näha, et Haljala Kooli lapsed on ka koolivälises tegevuses nii tublid! Rakvere Spordikool/Tarvas poiste U12 meeskonna rivistuses saavutasid 4 Haljala Kooli noort G4S noorteliiga Eesti Meistrivõistlustel III koha! 🥉 Õnnitleme: Joel Reinol, Riiko Altmäe, Reio Jervson ja Rasmus Randon Lille!

Haljala Koolis toimunud 1.-2. klasside maakondlikul loodusloo päeval saavutas 4-liikmeline 1.-2. klassi võistkond esikoha! Võistkonda kuulusid Adele Saamot, Liisbet Laigu, Kaspar Heinla, Marleen Türbsal! Juhendajad Merle Varek, Meliita Proosa

Seega jääme karika valdajateks ikka meie (ürituse korraldamine liigub võitjaid-mööda, esikoht tuli meile ka eelmisel aastal), kuid korraldamise-järje anname edasi II koha omanikele - kohtume loodusloopäevalistega järgmisel aastal Väike-Maarja Gümnaasiumis!

Maakondlikku loodusloo päeva korraldasid ja viisid läbi Merle Varek, Meliita Proosa, Kristiina Nõlvak, Õnnela Lembke, Kertu Roov, Riin Mets, Merli Lember, Greete Toming.

19. veebruaril toimus Tartus 1-3. klassidele mõeldud Pallilahingu finaal, kuhu pääsesid maakondade kaks paremat võistkonda. Poisid ühe võiduga alagrupist edasi ei pääsenud ja jäid jagama 12.-18. kohta. Tüdrukud saavutasid 21 võistkonna seas väga tubli kolmanda koha.

Võistkonnas mängisid Sandra Karro, Jaanika Esto, Janessa Valving, Evely Kaldma, Aleksandra Torpan, Anneken Laureen Trofimov, Anett Veiert, Liisbet Laigu, Käroli Vaher.

Treener Aiki Lai.

400m jooks P Henry Randoja

60m jooks T Keitlin Johanson

60m jooks P Markus Brandon Visnapuu

6. novembril käisid kaks hakkajat 2. klassi ema, Eleri ja Mirjam, 2. klassi lastega mardi- ja kadripäevast rääkimas, mänge mängimas ja meisterdamas!

2. klasside õpilased koos õpetajatega hindasid teistsugust koolitundi hiiglama vahvaks!

Ärme siis unusta, et selle nädala reede (9. november) on mardilaupäev, kui sa just ise kodust mardisanditama ei lähe, siis võivad sinugi ukse taha tee leida tumedasse riietusse maskeeritud, pahupidi kasukaid kandvad, laulvad, käratsevad ja tantsivad halba õnne eemale peletavad mardisandid!

Pilte antud tunnist leiad siit

Kui tunned, et sinulgi oleks midagi, mida oma lapse klassikaaslastele rääkida, õpetada, nendega koos arutada, siis kindlasti võta edasiste kokkulepete jaoks ühendust klassijuhatajaga, oled väga oodatud!

Muude asjade vahel vaikselt toimetades oleme ühele poole saanud ka 23. Virumaa luulevõistlusega, selle aasta teemaks oli "Minu koroona-aasta". Oodatult oli luules ära märgitud nii koroona-raskusi, kui ka toredaid, naljakaid asju, mis meid 2020 aastast läbi aidanud on!
Sonda Kool algatas 1998. aastal Virumaa laste luulekonkursi, mille korraldamist vedas kümme aastat. Järgmised kümme aastat oli luulekonkursi korraldajaks Sõmeru Põhikool ning latern sümboolse luuletulega on 2018/2019 õppeaastast Haljala kooli hoida.
Peame väga oluliseks ja vajalikuks emakeele väärtustamist ülevirumaalise luulevõistluse pika traditsiooni jätkamise kaudu, samas tunnustatakse sellega Meinhard Laksi poolt algatatud emakeelepäeva tähistamise ideed.

Luulevõistluse ülevirumaalisuse idee leiab igal aastal kinnitust, kui luuleridu laekub nii Ida-kui Lääne-Virumaa koolidest - sel aastal Ida-Virumaalt 5 kooli, Lääne-Virumaalt 22 kooli. Töid saatnud koole oli kokku 27, mis on Haljala kooli korraldatava aja jooksul suurim number, samal ajal olid meie jaoks osalejatena uued koolid Sinimäe Põhikool, Maidla Kool, Jäneda Kool, Veltsi Lasteaed-Algkool. Suured tänud meid avastamast!
Saabunud kirjatükke oli kokku 294 - 4.-5. klassi töid 132, 6.-7. klassi töid 75 ning 8.-9. klassi töid 87. Nendest kõigist mahtus küll raamatusse (vaid) 53, lisaks said ära märgitud 56 tööd, kelleni rändasid tänukirjad. Oma lemmikud valis välja ka Eesti Õpetaja Autähis - neile läkitatakse tänukiri koos raamatupoe kinkekaardiga.

Oleme väga tänulikud nii osalenud õpilastele, koolidele kui ka juhendajatele (neid oli kokku 47!), kes võtsid vaevaks koos õpilastega möödunud koroona-ajale tagasi vaadata!

Luulekogu väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital

Maakondlikul 3.klasside õpioskuste olümpiaadil saavutas Haljala Kooli võistkond II koha. Meie kooli esindasid Liisbet Laigu 3.b klassist ja  Martten Toomejõe 3.a. klassist.

Juhendaja Merle Varek.

Haljala koolist koolist on pääsenud Nutispordi Põhja-Eesti finaali järgnevad võistlejad:

Tõnn Lipp  3.kl

Noormeest oodatakse taas võistlustulle 1.aprillil!

Palju õnne finaali pääsemise puhul ja edu harjutamisel!

Laste ja noorte animatsioonivõistlusel tegi seekord ilma Haljala kooli 3.b klass, kes tuli välja kahe filmiga, mis mõlemad said ka auhinnatud. Parimaks loodusteemaliseks filmiks tunnistati “Kuidas tekkis sõprus”, mille autorid on Liisbet Laigu, Adele Saamot, Delisa Valving, Käroli Vaher, Henry Heinmets, Mattias Liivamäe ja Carmen Sinisoo.

Sama klassi teine, ainult poistest koosnev seltskond tegi aga valmis filmi, mis teenis 1. jalaväebrigaadi eripreemia – film kandis pealkirja “Esimene võitlus” ja selle autorid on Georg Tamm, Sergo-Kaspar Klaus, Dariel Lukašenko, Kevin-Gustav Kütt, Mattias Toming ja Henry Samolberg.

Klassijuhataja ja juhendaja Merle Varek.

Loe festivalist täpsemalt siit: https://virumaateataja.postimees.ee/6440844/animatsioonimaailmas-ei-pea-jarelkasvu-parast-muretsema?fbclid=IwAR1Un4s2nDbdE3m0DnAzf4V08JrY4d4Jl12N5ZRFKNJfohMpYXpmOkfza4s

Kindel tahtmine on kõige suurem tarkus

Viimati uuendatud lehekülge: Teisipäev, 26. Oktoober 2021 10:49

Rakvere mnt 10, 45301 Haljala | +372 325 0900 | info(ät)haljalakool.ee